چشمه گراب

خواص درمانی چشمه گراب در مشهد
حالا که بخوبی می دانیم چشمه گراب مشهد کجاست پس با من در سفرآس 24 همراه باشید با اطلاعات جانبی راجع به این چشمه. قبل از وجود تمدن غربی، مردم از خیساندن قدیمی در چشمه های آب گرم لذت طبیعی می بردند. این یک سنت بخار و بوی گوگرد است که در سنین مختلف ادامه می یابد و جز جزء اصلی آبگرم، استراحتگاه ها و اردوگاه های سراسر جهان است. برخی از مردم به قدرت های جوان کننده چشمه های گوگرد قسم می خورند، اما آیا این ادعا معتبر است یا این که یک امر ساده آرزویی است؟ بیایید هوا را پاک کنیم و نگاهی به مزایای سلامتی پشت چشمه های آب گرم بیندازیم.

چشمه گراب مکانی دریاچه مانند و جایی بسیار مناسب برای شنا و شیرجه زدن مسیر مناسب است اما فضا سازی ندارد و تنها فضای اطراف آن فضای طبیعی کوه ها و صخره هاست. از شهر فاصله داشته و تقریباً برای رسیدن به آن چیزی حدود ۵۰ کیلومتر معادل نیم ساعت رانندگی کنید. مسیر چشمه گراب مشهد بسیار آسان است. راهی باید از حرم مطهر امام رضا به سمت شرقی شهر و به سمت جاده نیشابور و یا تهران حرکت کنید. اما دقت کنید که به هنگام خارج شدن از مشهد حتماً باید از جاده قدیم به نام ملک آباد شروع به رفتن به سمت چشم گراب نمایید‌. چشمه گراب مشهد روی نقشه نیز مشخص است. عمق چشمه گراب در مشهد تقریبا زیاد است و با وجود تونل های آبی باید حتما شنا بلد باشید.

در واقع این چشمه مابین جاده ملک آباد و سه راهی یا روستای باغچه قرار دارد. برنامه مریم وقتی از مشهد در جاده ملک آباد خارج می‌شویم قبل از رسیدن به روستای باغچه باید سراغ اینجا را بگیرید. اما اگر شخصی وجود نداشت که از او آدرس بگیرید باید راه را ادامه دهید تا به دوراهی فریمان و سنگ بست برسید.

 

تقریباً سه کیلومتر مانده تا روستای باغچه یک تابلو می بینیم که بر روی آن نوشته شده است چشمه گراب! اما چرا باید این چشمه را با نام گراب بشناسیم و این لغت به چه معنی است! این لغت به معنی مکانی برای جوشش آب معدنی استفاده می‌شود. در واقع تمامی زبان شناسان بر این باورند که چشمه ها و آبهای معدنی این که دارای گوگرد هستند با این نام شناخته می‌شد‌. اگر عکس چشمه گراب مشهد را مشاهده کنید از رنگ های آنها درمی یابید که گوگردی است.

 

اما در تور هوایی مشهد بعد از رسیدن به این منطقه چه چیزی منتظر ماست؟ اینجا مملو از کوههای سنگی است. و در دل این کوه های سنگی چندین چشمه وجود دارد که دارای گوگرد هستند. سرچشمه یاد عواقب بهتر بگویم حوضچه آب گوگردی تقریباً ۵۰۰ متر با یکدیگر فاصله دارند. این حوضچه ها مکانی برای تفریح جوانان بومی و به تازگی مشهدیها محسوب می‌شود‌. با توجه به اینکه عمق چشمه گراب مشهد تقریبا زیاد است و با وجود تونل های آبی باید حتما شنا بلد باشید.

 

دهانه مخروطی شکل و رسوب گرفته با گوگرد دارد همچنین مانند یک کوه آتشفشان کوچک بالاتر از سطح زمین واقع شده است‌.علاوه بر زیبایی خواص درمانی چشمه گراب در مشهد بسیار زیاد است که بعد به آن اشاره می کنیم. حالا که بخوبی می دانیم چشمه گراب مشهد کجاست پس با من در سفر آس 24 همراه باشید با اطلاعات جانبی راجع ب این چشمه. همچنین خوب است بدانید ادرس چشمه گراب مشهد بسیار سر راست است تنها کافی است با توجه به نقشه و پرسش از مردم بومی پیشروی نمایید.

 

جالب است بدانید به دلیل ماهیت ای که گوگرد دارد و در رنگ های مختلف در جاهای مختلف ایران و دنیا دیده شده است این چشمها نیز رنگ های متفاوتی دارد. گوگل اغلب در رنگ های سبز فیروزه ای سفید نارنجی زرد دیده می شود‌‌. همچنین با وجود رنگ‌های مختلف طعم این چشمه‌ها و یا بهتر بگوییم آب حوضچه ها با یکدیگر تفاوت دارد. آب برخی از حوزه‌ها تلخ بعضی شور و بعضی ترش می باشد و این تنوع رنگ و مزه در این چشم ها بی نظیر است و شما می توانید در تور زمینی مشهد از تبریز شاهد آن باشید.

 

شاید اینجا از معدود مکانها نباشد که بتوان آب‌های گوگردی من طرح را به چند رنگ و مزه مشاهده کرد چیزی که در جهان به ندرت دیده می شود. بزرگترین چشمه و حوضچه این منطقه رنگ آبی فیروزه‌ای دارد و ارتفاع آن تا زمین سی ‏متر می باشد همچنین خوب است بدانید به دلیل گود بودن حوضچه ها هرچند شیرجه زدن درون آن بی‌خطر است اما بالا آمدن از آن کمی پر دردسر می باشد. به هر حال اگر به دنبال مکانی برای آبتنی حرفه‌ای در اطراف مشهد میباشید چشمی اصلی و آبی فیروزه‌ای گراب توصیه می‌شود.

 

حتماً شما هم به خوبی می دانیم که آب های معدنی و گوگردی برای بیماری‌های پوستی بسیار مفید است. و متفاوت بودن تمامی رنگ این چشم ها باعث شده هر کدام ماهیت بی نظیر برای انواع بیماری های پوستی داشته باشد. آب‌های گوگردی و معدنی برای درمان بیماری‌های زیادی همچون بیماری‌های مفصلی و درد استخوان نیز مفید می باشد همچنین برای بهبود کارایی کبد و لوزالمعده نیز توصیه شده است. علاوه بر زیبایی خواص درمانی چشمه گراب مشهد بسیار زیاد است که بعد به آن اشاره می کنیم. مسیر چشمه گراب مشهد بسیار آسان است. راهی باید از حرم مطهر امام رضا به سمت شرقی شهر و به سمت جاده نیشابور و یا تهران حرکت کنید.