چرا کیش چراغ قرمز ندارد

چرا کیش چراغ قرمز ندارد

کیش

جزیره زیبا کیش از جذاب‌ترین و آرام‌بخش‌ترین مقاصد گردشگری جنوب ایران به شمار می‌رود، این منطقه با وسعت ۹۱.۵ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۴۰۰۰۰ نفر در شهرستان بندر لنگه استان دیدنی هرمزگان واقع شده و سالانه دو میلیون گردشگر و مسافر را از داخل و خارج ایران به خود جذب می‌کند. شمار زیادی از این مسافران و گردشگران برای دور شدن از هیاهو و کسب آرامش به این جزیره سفر می‌کنند و کیش نیز پاسخ درخور و خوبی به عنوان یک نقطه گردشگرپذیر به آن‌ها می‌دهد.

قوانین راهنمایی و رانندگی کیش

برای پی بردن به اینکه چرا کیش چراغ قرمز ندارد خوب است تا قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی این جزیره زیبا را مرور کنیم. بستن کمربند ایمنی از مهم‌ترین قوانین خیابان‌های امن و آرام‌بخش آن است و عبور از بین خطوط مورد بعدی است که نیاز به توجه دارد. تمام شهروندان کیش یا همان کیشوندان با حقوق شهروندی و مسئولیت‌ها و میزان کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی آشنایی دارند و از این رو به صورت درست و بدون نیاز به وجود چراغ قرمز و سرعت‌گیرهای مرسوم به رانندگی ایمن در خیابان‌ها می‌پردازند. توجه شود علاوه بر بین خطوط راندن، در نظر داشتن تابلوهای نصب شده در خیابان که بسیاری سرعت مجاز را نمایش می‌دهند مهم است. برای تغییر مسیر در خیابان‌های کیش باید از ۱۰۰ متر قبل از جابه‌جایی راهنمای خودرو فعال شود و به وسیله آینه بغل مسیر تغییر داده شود. گفتنی است که تخلفاتی که در هر جای ایران و دنیا شامل جریمه نقدی یا توقیف خودرو می‌شود در کیش نیز وجود دارد و تنها نیاز است بدانیم در این جزیره بوق زدن ممنوع است و به عنوان یک تخلف قلمداد می‌شود.

نکات مهم برای رانندگی در جزیره‌ای که چراغ قرمز ندارد

در پاسخ اینکه چرا کیش چراغ قرمز ندارد دریافتیم آشنایی و رعایت یک یک کیشوندان با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، کوچک بودن جزیره، توانایی بیشتر پلیس راهنمایی و رانندگی در کنترل تردد و ثبت تخلفات رانندگی و احترام گردشگران به قوانین حاکم این جزیره را برای داشتن چراغ قرمز بی‌نیاز کرده است. پیشنهاد می‌شود تا برای سفری همراه با آسودگی خاطر در کیش زیبا به چند نکته بسیار ساده و راحت در قوانین راهنمایی و رانندگی توجه ویژه داشت: عبور از هر چهارراه و میدانی قوانین خاص خود را دارد و با توجه به اینکه در جزیره کیش چراغ قرمز وجود ندارد، تردد در چهارراه‌ها و میدان‌ها با در نظر گرفتن حق تقدم صورت می‌پذیرد و مهم است زمان رسیدن به هر تقاطعی سرعت خودرو کم شود و توقف کامل انجام گیرد. سرعت مطمئنه در کیش توسط تابلوهای راهنمایی و رانندگی به خوبی نمایش داده می‌شود و بهتر است بدانیم در بیشتر فضاهای شهری سرعت ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت است و در بعضی جاده‌ها که پهنای بیشتری دارند سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز مجاز است، اما رانندگی در جزیره خیلی زود نشان می‌دهد که نیازی به حرکت با سرعت بالا در آن نیست. حفظ فاصله با خودروی جلو در جزیره کیش اهمیت به سزایی دارد و متأسفانه تصادفاتی که در آن رخ می‌دهد اکثرا به دلیل رعایت نکردن همین نکته است. عموما صحبت با تلفن همراه، خوردن مواد غذایی و ریختن آشغال به بیرون از ماشین (این مورد نیز در جزیره کیش شامل جریمه می‌شود) سبب می‌شود تا تنظیم فاصله با خودرو جلویی بهم بریزد. در معابر جزیره بی‌نظیر کیش چراغ قرمز وجود ندارد و تمامی رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی و حق تقدم‌ها اشراف دارند. خوب است بدانیم در کیش خودروهایی که ظاهر کثیفی دارند جریمه می‌شوند چرا که شهروندان به تمیزی و پاکیزگی شهر و عناصر آن اهمیت می‌دهند.

شما میتونید ما را در اینستگرام دنبال کنید 

khatam-tourist