پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پارک‌های مشهد است که در غرب این شهر قرار دارد. این پارک میزبان شهربازی ملت است که با وسایل بازی بسیار مدرن و چرخ‌وفلک خود شهرت دارد.

پارک ملت مشهد کجاست

پارک   ملت مشهد در غرب این شهر، در حاشیه بزرگراه وکیل‌آباد، ضلع شمال غربی تقاطع آزادی قرار دارد. میدان آزادی مشهد به‌دلیل هم‌جواری با بوستان ملت از قدیم به‌عنوان «فلکه پارک» در میان مردم مصطلح بوده است. این پارک چندین ورودی دارد و دسترسی به آن از تمام نقاط شهر با استفاده از اتوبوس، مترو و تاکسی آسان است. در یکی از اضلاع پارک، پایانه اتوبوس‌رانی آزادی واقع شده است که مبدا و مقصد بسیاری از خطوط اتوبوس‌ است. همچنین با مترو می‌توانید، در ایستگاه پارک ملت پیاده شوید و به‌راحتی به یکی از ورودی‌های پارک دسترسی داشته باشید

امکانات ورزشی پارک ملتپارک ملت مشهد در هر فصلی جلوه‌های دوست‌داشتنی خود را دارد؛ در بهار با درختان سرسبز، در تابستان با سایه‌های خنک و حوضچه‌های متعدد، در پاییز با رنگ‌های دلنشین برگ‌ها و در زمستان با زمین برف‌پوش. با این همه شاید فصل بهار برای اغلب سلیقه‌ها، بهترین برای زمان بازدید از پارک باشد.

در ضلع غربی بوستان، زمین‌های ورزشی بوستان قرارگرفته است. این زمین‌ها شامل بزرگ‌ترین استخر روباز مشهد به مساحت ۱۲۵۰ مترمربع (طول ۵۰ متر و عرض ۲۵ متر و با عمق ۱ تا ۳ متر) با گنجایش ۴۰۰ نفر، زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس و… است. دورتادور بوستان، زمین مخصوص دویدن و ورزش قرار دارد.

بهترین زمان بازدید از پارک ملت

پارک ملت مشهد در هر فصلی جلوه‌های دوست‌داشتنی خود را دارد؛ در بهار با درختان سرسبز، در تابستان با سایه‌های خنک و حوضچه‌های متعدد، در پاییز با رنگ‌های دلنشین برگ‌ها و در زمستان با زمین برف‌پوش. با این همه شاید فصل بهار برای اغلب سلیقه‌ها، بهترین برای زمان بازدید از پارک باشد.

ساعت بازدید و هزینه ورودی پارک ملت

پارک ملت مشهد به‌صورت ۲۴ ساعته باز است و برای ورود به آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. اما ساعات کاری شهربازی پارک ملت محدود است و از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۱ بامداد فعالیت می‌کند. همچنین هزینه ورودی شهربازی پارک ملت جدا از هزینه هر وسیله است.