مکان های گردشگری و طبیعی رامسر

مکان های گردشگری و طبیعی رامسر

جنگل‌های رامسر

این جنگل‌های سرسبز با درصد بالایی از بارش باران، به جنگل‌های دو هزار در روستای جنت رودبار رامسر شهره هستند. جنگل‌های رامسر بین دریا و مناطق کوهستانی واقع شده‌اند. جاده‌های روستایی و جنگلی زیبا به همراه عوامل طبیعی و منطقه‌ای متعدد، این جنگل‌ها را به یکی از زیباترین جاهای دیدنی در رامسر و حتی ایران تبدیل کرده‌اند.

آبشار ایج

آب این آبشار درنهایت به عمق دره اشکور علیا می‌ریزد. آب آبشار همراه با حفره‌های غارمانند در دل صخره‌های پشت آن، از مهم‌ترین جاذبه‌های آبشار ایج هستند. می‌توانید از نزدیکی آبشار ایج، یخچال‌های دائمی و طبیعی کوه‌های چشمه چال را نیز مشاهده کنید و به تماشای پوشش سرسبز گیاهی در همین حوالی بپردازید.

چشمه‌های آب گرم رامسر

چشمه‌های آب گرم رامسر از مجموعه‌ای از چشمه‌های گازدار و حاوی املاح معدنی نظیر سولفور تشکیل شده‌اند و در مناطقی از رامسر نظیر جواهرده، کتالم و سادات‌محله به چشم می‌خورند.

آبشار ازارک

آبشار ازارک، به‌عنوان یکی دیگر از مکان‌های دیدنی رامسر، در منطقه سنگ‌پشت واقع شده است. اگر عاشق طبیعت‌گردی هستید، می‌توانید یکی از بهترین سفرهای خود به دل طبیعت را با رفتن به آبشار ازارک تجربه کنید.

روستای جواهرده

روستای جواهرده مثل ماسال  از آن مناطق معروف است در ۲۷ کیلومتری شهر رامسر و در منطقه روستایی سخت‌سر واقع شده و در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از رشته‌کوه‌های البرز قرار دارد. جواهرده یکی از جاذبه‌های دیدنی رامسر برای تماشای زندگی ساده و بی‌آلایش مردمان روستایی است.

دریاچه قو

حالا که در نزدیکی جواهرده هستید، بد نیست تا سری هم به دریاچه قو در همین حوالی بزنید. این دریاچه فوق‌العاده زیبا یک دریاچه مصنوعی است که با تلاش بخش خصوصی ساخته شده و به چنین محبوبیتی رسیده است. این دریاچه توانسته در سال‌های اخیر گردشگران فراوانی را راهی این منطقه کند.

تله‌کابین رامسر

مجموعه تفریحی تله‌کابین رامسر در سال ۱۳۸۳ با هدف بالا بردن شمار گردشگران این شهر و بهبود تجربه گردشگران و مسافران از طبیعت زیبا و جنگل‌های کوهستانی این ناحیه ساخته شد. این مجموعه تفریحی تنها به تله‌کابین خلاصه نشده و شامل تفریحات دیگری چون زیپ‌لاین، جت اسکی، پیست کارتینگ، زمین بازی پینت بال، شهربازی، رستوران و کافی‌شاپ نیز می‌شود.

پل معلق رامسر

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که عاشق رفتن به دل طبیعت از ارتفاعات بالا هستند، پل معلق رامسر در کنار خطوط زیپ‌لاین در تله‌کابین این شهر، این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد. گام برداشتن بر روی پلی چوبی و معلق در هوا در نگاه اول کمی ترسناک به نظر می‌رسد، اما وقتی‌که همراه با تجهیزات ایمنی چند قدم بر روی آن می‌گذارید، آن‌چنان محو در زیبایی طبیعت می‌شوید که بازگرداندن شما از روی این پل سخت می‌شود.

سد میجران

دریای سد میجران در جنوب شرقی رامسر واقع شده و ۲۰ کیلومتر از آن فاصله دارد. سد خاکی میجران در مسیر رود نسارود ساخته شده و منطقه زیبایی را خلق کرده است. تأسیس سد میجران در بین دالخانی و اربه کله باعث شکل‌گیری یک دریاچه زیبا در دل جنگل‌های انبوه رامسر شده است. سد میجران از شمال آن تا قلعه مارکوه، تنها ۵ کیلومتر فاصله دارد.

جنگل دالخانی

جنگل دالخانی، موسوم به دالان بهشت، جنگلی کوهستانی در حوالی رامسر است. دالخانی تنها ۳۰ کیلومتر با رامسر فاصله دارد و شما می‌توانید به‌راحتی راهی آن شده و از ییلاقات سرسبز اطراف لذت ببرید. ازآنجایی‌که جنگل دالخانی در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد، یکی از بکرترین جنگل‌های شمال ایران محسوب می‌شود. این جنگل در تمام طول سال هوای مطبوعی دارد و خبری از تابستان شرجی آزاردهنده در آن نیست. صبح زود عازم این جنگل شوید و قبل از تاریکی هوا، کوله‌بار خود برای بازگشت به رامسر را جمع کنید.

روستای جنت رودبار

مرکز دهستان جنت رودبار، روستایی به همین نام است و از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی رامسر به شمار می‌آید. این روستا در میانه دو کوه و در کنار رودخانه‌ای واقع شده که آب آن از چشمه‌های کوه لپاسر و گیاش سرچشمه می‌گیرد. این رودخانه پس از پیوستن به رود چالکرود به دریای مازندران می‌ریزد.

گرسماسر

گرسماسر را می‌توان یکی از زیباترین نقاط رامسر نامید. این منطقه مثل کلاردشت حتی در فصل تابستان نیز هوای بسیار خنکی دارد. ییلاق گرسماسر با دشت‌های زیبا، کوه‌های مرتفع و چشمه‌های خنک، منطقه‌ای متفاوت در شهر رامسر است. قلعه دزکول یکی دیگر از دیدنی‌های گرسماسر است و شما می‌توانید از بالای آن تمام رامسر و تنکابن را تماشا کنید. رستم سر، تله بن، راه کنار، مسجد آبجی و فولاد چشمه از دیگر جاذبه‌های گرسماسر هستند.