مکان‌های دیدنی کره شمالی + عکس

مکان‌های دیدنی کره شمالی + عکس

یکی از معروف‌ترین مکان‌های دیدنی کره شمالی میدان کیم ایل سونگ است.

ه گزارش سلام نو، در این مقاله به بررسی برخی از معروف‌ترین مکان‌های گردشگری کره شمالی می‌پردازیم. پیونگ‌یانگ پایتخت جمهوری دموکراتیک خلق کره است که با نام کره شمالی نیز شناخته می‌شود. این شهر دارای ۳ میلیون نفر است که آن را به یک پایتخت نسبتا کوچک بر اساس استانداردهای جهانی تبدیل می‌کند. این کشور در طول جنگ کره تا حد زیادی مسطح شد و به سبک سودمند استالینیستی اتحاد جماهیر شوروی بازسازی شد. بااین‌حال، این شهر بسیار بیشتر از مسکو شبیه تیرانا در آلبانی است. به دلیل بمباران هوایی چیزی از شهر قدیمی باقی نمانده است. اگر می‌خواهید شاهد معماری سنتی کره‌ای باشید، باید به کاسونگ در نزدیکی منطقه غیرنظامی شده بروید. در ادامه ۵ مکان دیدنی در کره شمالی وجود دارد که هر بازدیدکننده‌ای از کره شمالی باید آن‌ها را ببیند.

میدان کیم ایل سونگ

یکی از معروف‌ترین مکان‌های دیدنی کره شمالی میدان کیم ایل سونگ است. احتمالا میدان را از گزارش‌های خبری که سربازان کره شمالی در حال راهپیمایی و نمایش سلاح را نشان می‌دهد، تشخیص خواهید داد. همچنین جایی است که مردم در مناسبت‌های خاص مانند سال نو برای مهمانی‌های بزرگ با صحنه‌ای برای موسیقی زنده جمع می‌شوند.

بنای یادبود بزرگ مانسودا

بنای یادبود بزرگ مانسودا خانه دو مجسمه بزرگ برنزی کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل، پدربزرگ و پدر رهبر فعلی کیم جونگ اون است. در کنار مجسمه‌ها، یادبودهایی از سربازانی است که در طول جنگ کره جنگیدند و بسیار شبیه به مجسمه‌هایی هستند که می‌توانید در هر شهر سابق شوروی پیدا کنید. مانسودا مکان بسیار مهمی برای کره شمالی است و شما می‌توانید مهمانی‌های عروسی و دیگر مراسم‌ها را در این مکان ببینید. رفتار با احترام در هنگام حضور در کنار مجسمه‌ها ضروری است. به راهنماهای خود توجه کنید و همان‌طور که می‌خواهند عمل کنید. هنگام عکس گرفتن دستان خود را در کنار خود قرار دهید و هیچ حرکتی انجام ندهید. اطمینان حاصل کنید که هیچ قسمتی از مجسمه‌ها در تصویر بریده نشده است. عکس‌برداری را بدون دویدن، شوخی، تقلید یا هر رفتار دیگری که بی‌احترامی تلقی شود انجام دهید. یک کتاب‌فروشی انگلیسی‌زبان در نزدیکی میدان وجود دارد که می‌توانید کتاب‌هایی درباره کره شمالی خریداری کنید. همچنین مجموعه‌ای از تات‌های معمولی توریستی ازجمله کارت‌پستال، پوستر، سنجاق، لیوان و روزنامه وجود دارد.

برج جوچه

یکی دیگر از دیدنی‌های کره­شمالی برج جوچه ۱۷۰ متری است. این برج در سمت شرقی رودخانه تیدونگ قرار دارد و بر خط افق پیونگ‌یانگ تسلط دارد. این برج معمولا در لایه نازکی از مه پوشیده شده است.

این برج در سال ۱۹۸۲ تکمیل شد و به مناسبت ۷۰ سالگی کیم ایل سونگ ساخته شد. در این برج می‌توانید با یک آسانسور به سمت بالا بروید و مناظر باشکوهی از شهر را ببینید.

متروی پیونگ‌یانگ

پایتخت دارای دو خط مترو و ۱۷ ایستگاه است. این مترو عمیق‌ترین سیستم مترو در جهان با عمق ۱۱۰ متر است. ایستگاه‌ها امور بزرگی شبیه به مترو مسکو هستند و هر ایستگاه موضوع خاص خود را دارد. این شبکه روزانه بین ۳۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ نفر را حمل می‌کند و توسط کره شمالی‌ها برای رفتن به محل کار و مدرسه استفاده می‌شود. سفر در مترو بینش خوبی از زندگی روزمره در پیونگ‌یانگ ارائه می‌دهد.

کتابخانه بزرگ مردم

این خانه مطالعاتی یک کتابخانه و مرکز یادگیری است که برای همه ساکنان پیونگ‌یانگ در سنین دانشگاه و بالاتر باز است. این مکان مشرف به میدان کیم ایل سونگ است و دارای طراحی سنتی کره‌ای است. مناظر قابل‌مشاهده از پشت‌بام این کتابخانه یکی از بهترین مناظر شهر است.