مراکز خرید شیراز

مراکز خرید شیراز

بازار وکیل

مجموعه وکیل در شیراز یکی از اولین جاهایی است که برای گشت‌وگذار انتخاب خواهید کرد. مجموعه‌ای شامل مسجد، حمام، مدرسه و البته بازار است.
برخلاف بازار تاریخی بعضی از شهرها که از رونق افتاده‌‌اند، بازار وکیل همچنان پررونق و فعال است. این بازار سرپوشیده، معماری جذابی دارد و سال‌هاست به ستون‌های سنگی‌اش تکیه کرده است.راسته‌های مختلف بازار پر از حجره‌هایی هستند که بیشتر فرش و پارچه می‌فروشند. سقف راسته‌ها طاق‌های گنبدی آجرپوش دارد و تماشایی‌ست. چهارسوق بازار که مرکز آن به‌حساب می‌آید، سقف بلند و قشنگی دار که چشم از تماشایش سیر نمی‌شود. باوجود خاک‌ریزی در کف، فاصله کف تا سقف حدود ۱۰ متر به نظر می‌رسد.

مجتمع تجاری خلیج فارس

مجتمعی عظیم که خارج شهر قرار گرفته و بسیار وسیع است. معماری خلیج فارس از دوره هخامنشی الهام گرفته، این نکته را با دیدن ستون‌های باشکوه ورودی مجتمع متوجه می‌شوید. البته این‌جا همه چیز مدرن و بزرگ به‌نظر می‌رسد.
اما این‌جا فقط مرکزخرید نیست، هایپر مارکت، شهربازی، مجموعه سینمایی و فودکورت هم دارد. بنابراین، می‌توانید بعد از خرید، فیلم تماشا کنید و در آخر به رستوران بروید. از وجود شهربازی، سالن بیلیارد و بولینگ هم غافل نشوید. امکانات دیگری مثل بانک، تاکسی سرویس، خشکشویی، کارواش و پیشخوان دولت هم در این‌جا وجود دارد تا مجموعه از هر نظر کامل باشد.

سرای مشیر

سرای مشیر از جاذبه های گردشگری استان فارس در شیراز است و در تقاطع خیابان لطفعلی خان زند و طالقانی، به‌سمت بازار وکیل قرار دارد. برای دسترسی به سرای مشیر، بهترین و مرسوم‌ترین راه رفتن به بازار وکیل و سپس باز کردن مسیرتان به‌سمت این مکان است. این بازار در واقع در مسیر پرگردشگر شاهچراغ و بازار، مسجد و حمام وکیل قرار دارد. بنابراین بعد از رسیدن به شیراز کافی است که تنها به نقشه‌ شهر نگاهی بیندازید تا مسیرتان برای رسیدن به سرای مشیر مشخص شود. اگر اهل پیاده‌روی باشید، از پایانه‌ زیارتی حرم شاهچراغ تا این بازار راه زیادی نخواهد بود.

مجتمع تجاری نگین فارس

برای خرید پوشاک زنانه و مردانه، کمی پاساژ‌گردی و البته غذا خوردن، می‌توانید به مجتع تجاری نگین بروید. این‌جا بیشتر پوشاک و عطر می‌فروشند، اما طلا و جواهرات هم پیدا می‌کنید. قیمت‌ها بالاتر از متوسط است، اما لباس‌ها شیک و ارزنده‌اند. بعد از خرید می‌توانید سری به طبقه شهربازی بزنید که هم برای بچه‌ها جذاب است و هم بزرگ‌تر را با بولینگ و بیلیارد مشغول می‌کند. نگران گرسنگی هم نباشید که فودکورت این مجموعه دردسترس است.