مراکز خرید رشت

مراکز خرید رشت

بازار بزرگ رشت

امکان ندارد تجربه‌ یک‌بار رفتن به این مرکز خرید رشت را داشته باشید و بعد از سفر بارها دل‌تنگ آن نشوید. قول می‌دهم اگر تنها یک‌بار گذرتان به این بازار بیفتد، بعدها برای تک‌تک بساط‌ها و گاری‌هایش هم دل‌تنگی کنید. خیلی‌ها می‌گویند بازار بزرگ رشت عروس بازارهای محلی شمال ایران است که در آن از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا می‌شود.این بازار انگار شب و روز نمی‌شناسد. حتی اگر در زودترین ساعات صبح که هنوز خورشید هم طلوع نکرده، به آن جا بروید، دست خالی برنمی‌گردید. اگر دنبال کمی ذوق و سرزندگی می‌گردید، بهتر است صبح زود بیدار شوید، به میدان شهرداری بروید، سنگفرش‌هایش را قدم بزنید و با یک پیاده‌روی کوتاه در طول خیابان امام خود را به بازار بزرگ رشت برسانید.

مرکز خرید گلسار رشت

مرکز خرید گلسار یک ساختمان 6 طبقه‌ مدرن است که طبقه‌ اول و دوم برای خرید، طبقه‌ سوم مختص دفترهای تجاری، طبقه‌ چهارم فودکورت و دو طبقه‌ آخر تک‌ واحدهای 600 متری است. مغازه‌های دو طبقه‌ اول این پاساژ چیزی از دیگر مراکز خرید رشت در طول خیابان گلسار کم ندارند. اغلب مغازه‌ها نمایندگی کوچکی از یک برند خاص هستند و یا به فروش انواع برندها مشغول‌اند. این مرکز خرید هرروز به غیر جمعه از ساعت 6 صبح تا 9 شب باز است.

مرکز خرید ایرانیان رشت

مرکز خرید ایرانیان یکی دیگر از مراکز خرید رشت در بلوار گلسار است. این مرکز خرید بزرگ‌ترین پاساژ رشت است که 7 طبقه از 13 طبقه‌ی آن در اختیار واحدهای تجاری، 4 طبقه پارکینگ و 2 طبقه واحدهای اداری است. این پاساژ از معدود مراکز خرید رشت در خیابان گلسار است که تنها برای گشت‌وگذار و تماشا نیست و می‌توان آن را برای خرید کردن پیشنهاد داد.

مراکز خرید رشت در اطراف میدان شهرداری

اگر برای خرید سوغات به دنبال وسایل کوچک تزیینی و ارزان‌قیمت می‌گردید، باید یکی از چهار خیابانی که به میدان شهرداری ختم می‌شوند را انتخاب کنید و به مغازه‌های کوچکشان سرک بکشید؛ اما از بین این چهار خیابان، آن خیابانی که فاصله‌ میان میدان شهرداری تا سبز میدان است، جان می‌دهد برای پیاده‌روی و تماشای مغازه‌های کوچک و بزرگ صنایع‌دستی و خرید یادگاری‌های ارزان‌قیمت. در این مسیر چند پاساژ هم قرار دارد که از نظر کیفیت و قیمت اجناس برای خرید مناسب‌اند.