مراکز خرید آبادان

مراکز خرید آبادان

بازار ته لنجی‌ها

ته‌لنجی به اجناسی می‌گویند که ملوانان و خدمه مجاز هستند که به کشور وارد کنند. هر ملوان می‌تواند در سال ۶ بار کالاهایی با ارزش ۱۵۰۰ دلار وارد کند.

بازار ته‌لنجی‌ها از مغازه‌های مختلف تشکیل شده است و دست‌فروش‌ها هم بساطشان را در خیابان این بازار پهن می‌کنند. در بازار ته لنجی‌ها می‌توانید انواع کفش، لباس، عینک، مواد غذایی، ادویه‌های معطر و متفاوت و خوراکی‌های خارجی را پیدا کنید. البته موقع خرید حواستان به قیمت‌ها باشد، چون گاهی قیمت‌ها مغازه به مغازه فرق می‌کند.

موقع خرید موادغذایی حتما به تاریخ انقضای اجناس توجه کنید. اگر قصد خرید هم ندارید، زندگی شبانه و شاد بازار ته‌لنجی‌ها، به خصوص در شب‌های عید، ارزشش را دارد که در سفرتان به این بازار سری بزنید.

آدرس: آبادان، خیابان امام خمینی

بازار مرکزی آبادان

اگر می‌خواهید در یک روز همه خرید‌هایتان را انجام دهید، به بازار مرکزی آبادان بروید. بازار مرکزی از مهم‌ترین مراکز خرید آبادان است که ساختمانی دو طبقه دارد. در این مرکز خرید هم کیف و کفش و لباس پیدا می‌شود و هم لوازم خانگی و هم خوراکی‌های داخلی و خارجی.  اجناس این بازار  هم به نسبت قیمتشان مناسبند.

نکته مثبت دیگر درباره این بازار این است که می‌توانید بعد از خریدتان به بازار ماهی‌فروش‌ها که در روبه‌روی این بازار قرار دارد سر بزنید. در ادامه بازار ماهی‌فروشان آبادان را معرفی می‌کنیم.

آدرس: آبادان، انتهای خیابان دبستان، روبه‌روی بازار ماهی‌فروش‌ها

بازار ماهی فروشان

بازار ماهی‌فروشان بندر عباس به همراه پارکینگی دو طبقه، به مساحت ۱۱ هزار متر مربع، به‌تازگی احداث شده و از زمان تاسیس برو و بیایی پیدا کرده است. به ادعای شهرداری بندرعباس، این بازار بزرگ‌ترین بازار ماهی کشور محسوب می‌شود. کمتر کسی هست که به بندرعباس برود و سری به بازار ماهی نزند.

آدرس:بازار ماهی‌فروشان بندر عباس از مقاصد خرید وجاهای دیدنی استان هرمزگان به شمار می‌آید و در بلوار طالقانی، در محله پشت شهر واقع شده است