سینماهای اصفهان

سینماهای اصفهان

پردیس سینمایی ساحل

سینما ساحل که حالا با نام پردیس سینمایی ساحل شناخته میشود از آبان ماه سال ۹۶ جهت بازسازی تعطیل شده بود. پس از گذشت یک سال و از آذر ماه ۱۳۹۷ مجددا آغاز به کار کرد.
این پردیس دارای ۹ سالن سینما و حدود ۱۰۰۰ صندلی و همچنین سینمای روباز بدون سقف است.
دسترسی به سینما ساحل از طریق ایستگاه مترو انقلاب و ایستگاه اتوبوس انقلاب امکان پذیر می باشد.

آدرس: اصفهان – میدان انقلاب اسلامی

سینما چهارباغ

سینما چهارباغ پردیس سینمایی چهارباغ یا سینما خانواده (سابق) که در ابتدا با یک سالن با ظرفیت ۴۶۰ نفر در سال ۱۳۵۰ ساخته شد. در سال ۱۳۹۵ توسط موسسه بهمن سبز حوزه هنری تبدیل به پردیس سینمایی با پنج سالن شد و در ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ به بهره‌برداری رسید.

این پردیس سینمایی دارای یک سالن با ظرفیت ۴۱۱،دو سالن ۱۲۰ و ۱۱۷ نفره و یک سالن ۷۰ نفره است که هرکدام از این سالن های سینمایی دارای نام هایی برگرفته از پایتخت فرهنگی جهان اسلام خواهند بود و با اسامی ( نقش جهان، چهلستون،چهارسوق، شیخ بهایی) نامگذاری شده اند.
در پردیس سینمایی چهارباغ از ساعت ۲۲ به بعد بلیت سینما نیم بها می باشد.

آدرس: اصفهان – خیابان چهارباغ عباسی – روبروی هتل عالی قاپو

سینما فلسطین اصفهان

سینما فلسطین اصفهان ( حافظ سابق) در سال ۱۳۴۰ با ظرفیت ۷۰۰ نفر تاسیس شد. سالن این سینما در ابتدا روباز بود که طی بازسازی مسقف شد و در سال ۱۳۹۰ تعطیل شد.سینما فلسطین در پایان سال ۱۳۹۴ به طور کامل بازسازی و به شکلی مدرن با ظرفیت ۵۰۶ صندلی بازگشایی گردید.

آدرس: اصفهان – خیابان چهارباغ عباسی – بین خیابان دروازه دولت و خیابان شیخ بهایی

سینما قدس اصفهان

سینما قدس اصفهان با نام شهر فرنگ در سی ام بهمن ۱۳۵۴ با فیلم (تفنگ پر) افتتاح شد و در زمان انقلاب به آتش کشیده شد و پس از تعطیلی یک ساله و بازسازی با نام قدس آغاز به کار نمود.سینما قدس فروش آنلاین ندارد و دارای دو سالن با ظرفیت ۸۵۰ نفر است.

آدرس: اصفهان – میدان انقلاب اسلامی – خیابان آیت الله مطهری

سینما سپاهان اصفهان

سینما سپاهان در کوچه سپاهان که مشرف به خیابان چهار باغ عباسی می‌باشد، قرار گرفته است. تاریخ ساخت آن به سال ۱۳۴۰ برمی‌گردد. این سینما توسط جناب آقای صدری (پسر عموی ارحام صدر) احداث گردیده است.
آدرس: اصفهان – خیابان چهارباغ عباسی