سوغات یزد

سوغات یزد

کیک یزدی

کیک یزدی را علاوه بر شهر یزد میتوان تقریبا در تمامی شهر های ایران پیدا کرد. کیک یزدی پیشنهاد خوبی برای یک سوغاتی سنتی و بسیار خوشمزه میباشد.

 

باقلوا یزدی

باقلوای یزدی هم مانند کیک یزدی از محبوبیت زیادی برخوردار است و کمتر کسی است که این شیرینی خوش مزه و خوش طعم را نشناسد. این شیرینی قدیمی ترین شیرینی در یزد نیز میباشد و بسیار پر طرفدار است.

 

قطاب یزد

سوغاتی های یزد آنقدر متنوع هستند که برای هر گردشگر یزد جذاب میباشد. یکی از این سوغاتی های یزد قطاب یزد است که بسیار معروف است. لایه خارجی قطاب یزدی با روغن سرخ میشود و درون آن به شکر آغشته شده و پودر هل هم عطر و طعم مضاعفی را به آن افزوده است

 

پشمک یزد

بعید است کسی پشمک را امتحان نکرده باشد حال چه پشمک یزدی و یا غیر آن. اما پشمک یزدی بخاطر مواد استفاده شده در آن از محبوبیت خوبی برخوردار است. این شیرینی سنتی میتواند گزینه مناسبی برای انتخاب سوغات یزد باشد.

 

 

شیرینی حاج بادامی

این شیرینی بسیار مقوی است و از پودر بادام، تخم مرغ، پودر هل، پودر قند و غیره تشکیل شده و بسیار خوشمزه و لذیذ است. حاج بادامی بیشتر در یزد شناخته شده و بیشتر آن را با عنوان یزد میشناسند. این شیرینی سوغات مناسبی میباشد.

 

لوز یزد

لوز را میشود در استان های مختلف تهیه کرد و هر کدام دستور پخت خود را دارند اما در یزد میتوان چندین لوز مانند لوز بادامی، لوز بیدمشک یا لوز نارگیل تهیه کرد و هر کدام طعم خود را دارند

 

حلوا اردکان یزد


یکی از خوشمزه ترین و البته مقوی ترین شیرینی های یزد حلوای اردکان میباشد و برای وعده صبحانه بسیار مناسب میباشد.

 

 

شیرینی پنجره ای

یکی دیگر از سوغاتی ها یزد که مزه و طعم بسیار لذیذی دارد شیرینی پنجره ای یا نان مقنا است. به خاطر ظاهر این شیرینی خوشمزه که قالبی شبیه به پنجره دارد به آن شیرینی پنجره ای میگویند. این شیرینی پس از آماده شدن مواد اولیه در روغن سرخ میشود.

 

اگر میخواهید به یزد و شهرهای دیگرسفر کنید می توانید از طریق سایت فعالان گردشگری خاتم حوزه ایرانگردی خدمات گردشگری مشاهده فرمایین و اقدام به رزرو اینترنتی محل اقامت مورد نظر خود کنید برای رزرو کلیک کنید.