سوغات تهران

نان گلاج فیروزکوه

محصولات کشاورزی، انواع میوه‌های مرغوب (آلبالو و گیلاس، قیسی، زردآلو، سیب، گلابی، به، هلو، شلیل، انگور، انار، فندق، بادام و بادام‌زمینی) و غلات از محبوب‌ترین محصولاتی هستند که در شهر فیروزکوه یافت می‌شوند؛ اما این محصولات را می‌توان در دیگر مناطق ایران نیز خریداری کرد.

آلوچه و لواشک‌های دربند

دربند منطقه‌ای خوش آب و هوا و مناسب برای گردش و تفریح در تهران است. پس از گشت و گذار در دربند، خرید انواع آلوچه و لواشک‌های ترش، شیرین و ملس را فراموش نکنید؛ خوراکی‌های خوشمزه‌ای که سوغاتی‌های فوق‌العاده‌ای هستند.

کشمش شهریار

شهریار در بین شهرهای اطراف تهران به داشتن انگور و کشمش‌های مرغوب شهرت دارد؛ پس اگر در طول سفر به تهران به شهریار رفتید یا در بازارهای تهران به کشمش شهریار برخوردید، حتما آن را به‌عنوان یک سوغات خوشمزه بخرید. شهریار منطقه‌ای خوش آب و هوا است و میوه و محصولات باکیفیتی چون چغندر، گوجه سبز و غلات دارد.

دوغ آبعلی

شهر آبعلی در ۱۰ کیلومتری شمال شرق رودهن از توابع شهرستان خوش آب و هوای دماوند در استان تهران واقع شده است. شهر آبعلی از گذشته علاوه بر وجود قدیمی‌ترین پیست اسکی ایران، دارای رستوران‌ها و کبابی‌های معروف بود. وجود چند چشمه آب معدنی از جمله چشمه آبعلی هراز، سبب تاسیس کارخانه آب معدنی ایران در سال ۱۳۱۷ در این منطقه شد.