سفر ارزان برای زائران مشهد در ایام غیر پیک را پیگیری می‌کنیم

سفر ارزان برای زائران مشهد در ایام غیر پیک را پیگیری می‌کنیم

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت: در حال حاضر برنامه‌ای داریم تا زائران در ایام غیر پیک با تخفیف ویژه از هتل‌های مشهد استفاده کنند. می‌خواهیم فراخوانی منتشر کنیم تا هتل‌هایی که آمادگی همکاری دارند، تخفیف ۳۰ تا ۴۰ درصدی ارائه دهند تا سفر ارزانی برای زائران ایجاد کنیم و زائران از سفر ارزان قیمت در زمان غیر پیک استفاده کنند.

محمود مادرشاهیان در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان اشغال هتل‌های مشهد در دهه پایانی صفر اظهار کرد: هیچ هتلی در دهه پایانی صفر به صورت ۱۰۰ درصد تکمیل نشد و حداکثر ظرفیت اشغال هتل‌های مشهد در آن بازه زمانی ۷۰ درصد بود. فقط ظرفیت اشغال هتل‌هایی که در نزدیک حرم رضوی قرار داشتند شاید به ۸۰ درصد رسیده باشد.

وی افزود: در حالیکه پیش‌بینی شده بود، حدود هشت میلیون زائر در دهه پایانی صفر به مشهد سفر کنند اما فقط حدود پنج میلیون و ۳۰۰ هزار زائر به مشهد مشرف شدند. زائران به دلیل کمبود وسیله نقلیه، اتفاقات اخیر در کشور، تعدادی از زائران سفر خود به مشهد را لغو کردند. البته این اتفاق در تمام کشور رخ داد و منحصر به مشهد نبود ولی گردشگران سایر شهرها نیز به همین دلیل سفر خود را لغو کردند.

مادرشاهیان گفت: پس از پایان دهه پایانی صفر، درصد اشغال هتل‌هایی که در نزدیکی حرم رضوی قرار دارند ۳۰ تا ۴۰ درصد و هتل‌هایی که مسافت بیشتری تا حرم دارند، حدود ۲۰ درصد است.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی در خصوص میزان نظارت‌ها از تخلف هتل‌ها در دهه پایانی صفر خاطرنشان کرد: هتلداران تمام مسائل نرخ‌گذاری را رعایت کردند و هیچ مورد از شکایت مردمی از گران‌فروشی هتل‌ها نداشتیم. ۲۵ تیم بازرسی از تمام هتل‌های مشهد در آن بازه زمانی نظارت داشتند تا اگر تخلفی صورت بگیرد سریعا خودمان وارد عمل شویم.

مادرشاهیان تصریح کرد: از پایان دهه پایانی صفر تا ۲۵ اسفند وارد ایام غیر پیک شده‌ایم. می‌خواهیم جذابیتی برای زائران در سفر به مشهد ایجاد کنیم. این اتفاق یکی از دستاوردهای جامعه هتلداران خراسان رضوی بوده و سعی داریم با ساماندهی و یکسان‌سازی قیمت‌ها برنامه خوب و یک‌پارچه‌ای برای هتل‌ها به وجود آوریم.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر توانسته‌ایم ۱۵۰ شیعه و مسلمان پاکستانی و هندی‌های مقیم آمریکا را برای زیارت حرم رضوی در مشهد اسکان دهیم. دشمن صحبت‌هایی داشته که ایران کشوری ناامن است؛ با این اقدام می‌خواهیم به زائران خارجی ثابت کنیم که ایران کشوری امن بوده و می‌تواند میزبان شیعیان و مسلمانان جهان باشد. تمام تلاش ما این است تا مسلمانان کشورهای همجوار به خصوص عراق، کویت، امارات، عمان و… را در مشهد جذب کنیم.