خیابان های اطراف حرم امام رضا

خیابان های اطراف حرم امام رضا

از آنجاییکه ممکن است مسافران مشهد برای اولین بار باشد که به این شهر سفر می کنند. آشنایی زیادی با خیابان های اطراف حرم ندارند. اگر به قصد زیارت به مشهد مقدس سفر می کنید در ابتدا باید خیابان های منتهی به حرم را بشناسید و بدانید از هر خیابان می توانید به کدام صحن حرم مطهر بروید؟ و در گام بعدی تصمیم بگیرید رزرو هتل در کدام خیابان بهتر است و دسترسی آسانی به حرم امام رضا و صحن های آن را دارد. به ویژه اگر در ایام شلوغ سال به مشهد سفر می کنید برای عدم سردرگمیتان در مشهد این شناخت برایتان کاملا ضروریست. برای آشنایی با خیابان های منتهی به حرم با سایت خاتم همراه باشید.

خیابان شیرازی مشهد

خیابان شیرازی مشهد که در گذشته به بالا خیابان شهرت داشته امروزه مسیر غربی حرم می باشد. هتل ها و هتل آپارتمان های زیادی در خیابان شیرازی مشهد وجود دارد که فاصله کمی تا حرم مطهر دارند. از اماکن تفریحی مشهد که در خیابان شیرازی واقع شده اند می توان به آرامگاه نادرشاه افشار مشهد اشاره کرد. خیابان شیرازی به میدان شهدا مشهد منتهی میشود که یکی از بزرگترین میدان‌های شهر مشهد می باشد. خطوط 2 و 3 قطار شهری مشهد در میدان شهدا بصورت متقاطع قرار دارند. اگر از خیابان شیرازی مشهد به حرم مشرف شوید. برای رفتن به داخل حرم دو مسیر پیش رو دارید: (از طریق صحن جمهوری اسلامی) : صحن جمهوری اسلامی –> دارالولایة –> دارالسیادة –> دارالحفاظ –> روضه منوره (از طریق کفشداری ۱۵ و ۱۶) (از طریق صحن انقلاب اسلامی) : صحن انقلاب اسلامی –> دارالولایة –> دارالشرف –> دارالشکر –> دارالفیض –> توحید خانه –> رواق الله وردیخان –> روضه منوره (از طریق کفشداری های ۱ تا ۶)

خیابان طبرسی مشهد

خیابان طبرسی مشهد از خیابان های پر رفت و آمد و شلوغ شهر مشهد است. علت نام این خیابان به دلیل وجود آرامگاه شیخ طبرسی در این سمت حرم مطهر امام رضا است. خیابان طبرسی مشهد مسیر شمالی حرم امام رضاست. اگر از خیابان طبرسی مشهد به حرم مشرف می شوید یک مسیر برای ورود به حرم دارید: صحن انقلاب اسلامی –> دارالولایة –> دارالشرف –> دارالشکر –> دارالفیض –> توحید خانه –> رواق الله وردیخان –> روضه منوره (از طریق کفشداری های ۱ تا ۶)

خیابان نواب صفوی مشهد

خیابان امام رضا مشهد

خیابان نواب صفوی در مشهد از یک طرف به حرم مطهر امام رضا(ع)و از طرف دیگر به پنجراه پایین خیابان منتهی می شود. خیابان نواب صفوی در گذشته به پایین خیابان شهرت داشته است و اکنون خیابان نواب صفوی مشهد مسیر شرقی حرم مطهر امام رضا (ع) می باشد و بافتی قدیمی دارد. در خیابان نواب صفوی مشهد مدرسه، مسجد و هتل های زیادی قرار دارد که از آنها می توان به مدرسه عباسقلی خان مشهد و آرامگاه پیر پالاندوز مشهد که در ضلع شمال شرقی حرم و ابتدای خیابان نواب صفوی قرار دارد، اشاره کرد. اگر از خیابان نواب صفوی مشهد به حرم می روید می توانید مسیرهای زیر را طی کنید: سمت مقابل (صحن انقلاب اسلامی) : صحن انقلاب اسلامی –> دارالولایة –> دارالشرف –> دارالشکر –> دارالفیض –> توحید خانه –> رواق الله وردیخان –> روضه منوره (از طریق کفشداری های ۱ تا ۶( سمت چپ (صحن آزادی) : از طریق صحن آزادی به دو روش می توانید به روضه منوره برسید: صحن آزادی –> دارالسعادة –> گنبد حاتم خانی –> روضه منوره صحن آزادی –> دارالسرور –> دارالسلام –> دارالحفاظ –> روضه منوره
خیابان امام رضا مشهد مسیر جنوبی حرم مطهر امام رضا می باشد که مملو از مراکز اقامتی شامل هتل ها و هتل آپارتمان های باکیفیت می باشد. اگر برای سفر به مشهد به دنبال رزرو هتل نزدیک حرم هستید بی شک نام خیابان امام رضا را شنیده اید زیرا نزدیک ترین مراکز اقامتی نزدیک به حرم در این خیابان مشهد. خیابان امام رضا از خیابان های قدیمی شهر مشهد است که در گذشته به خیابان تهران شهرت داشته است. اگر از خیابان امام رضا مشهد به حرم مشرف شدید از مسیرهای زیر میتوانید به حرم بروید: صحن جامع رضوی –> رواق امام خمینی –> روضه منوره صحن جامع رضوی –> صحن قدس –> مسجد گوهرشاد –> روضه منوره ( از طریق کفشداری های ۱۱ و ۱۲ (ویژه برادران)) صحن جامع رضوی –> بست شیخ بهایی –> رواق دارالولایة –> روضه منوره (از طریق کفشداری های ۱۳ و ۱۴)