تامین و تجهیز پذیرایی هتل

تامین و تجهیز پذیرایی هتل

پذیرایی هتل

بعد از گرفتن تصمیم قطعی برای رفتن به سفر، اولین قدم رزرو هتل و خرید بلیط است. اما برای رزرو هتلی که کاملا مناسب شما و هم سفرانتان باشد، لازم است اطلاعاتی را در مورد انواع خدمات پذیرایی هتل ها کسب کنید. حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام رزرو اتاق، اصطلاحات مختلفی به گوشتان بخورد. اصطلاحاتی که اکثر افراد از معنی آن ها بی خبر هستند. به همین منظور قصد داریم تا شما را با تمامی این اصطلاحات مربوط به خدمات پذیرایی هتل، آشنا کنیم.

پذیرایی هتل
قبلی
بعدی

انواع روش های مختلف پذیرایی در هتل

شاید شما هم برای داشتن اوقات خوش و به یاد ماندنی در سفر و یا حتی در شهر خود به رستوران در مراکز مختلف، هتل ها و… رفته باشید . صاحبین این نوع مشاغل نیز برای جلب رضایت افراد، برای میزبانی ازمیهمانان روش های مختلفی را بکار می گیرند. روش پذیرایی از میهمان و تنوع غذا در رستوران با کیفیت های مختلف متفاوت است ولی در نهایت همه رستوران ها با هر موقعیت مکانی چه در هتل ۵ ستاره و یا هتل ۲ ستاره می بایست استاندارد های مربوط به سرو غذا را بعنوان رعایت حقوق مصرف کننده در نظر گیرند. در این مقاله از وبسایت “های هتل” به توضیح نحوه پذیرایی از میهمان در هتل می پردازیم.

پذیرایی به روش آمریکایی

روش آمریکایی درواقع تلفیقی از روش های مرسوم در کشور های دیگر است بعنوان مثال سرو سالاد و سوپ همانند سرو فرانسوی است به اینصورت که یک ظرف بزرگ سوپ یا سالاد برای میهمانان تدارک دیده می شود. سرو غذای اصلی نیز شامل سه نوع غذای متفاوت می باشد که برای میهمانان در نظرگرفته می شود. در واقع سرو غذا به روش آمریکایی متشکل از روش های سنتی در کشور های دیگر است.

پذیرایی به روش بوفه

یک نوع از پذیرایی که در کشور ما بسیار مرسوم است، سرو غذا به روش بوفه می باشد. در این روش میز بزرگی مملو از غذاهای متنوع ، انواع پیش غذا و دسر، نوشیدنی در تدارک دیده می شود و میهمانان خود به سمت میز غذا رفته و از غذاهای مختلف می توانند انتخاب کنند در واقع این روش صرفا جهت دسترسی میهمانان به تنوع غذایی بیشتر و در عین حال پیشگیری از دور ریزی غذای اضافی است اما این نوع سرو هزینه سنگینی برای رستوران یا هتل ها در بردارد.

پذیرایی به روش روسی

در این روش میز فرعی وجود ندارد ( این روش در کشور ما با عنوان “منوی انتخابی” با کمی تفاوت انجام می گیرد) . میهمانان غذای مورد علاقه خود را از منوی در نظر گرفته شده انتخاب و کارکنان خدمه با روشی جالب به پذیرایی از میهمان می پردازند به اینصورت در حالیکه غذا را در دست چپ گرفته نوشیدنی را با دست راست برا میهمان می ریزند.

تجهیزات پذیرایی هتل

ظروف شیشه‌ای

ظروف چینی

قاشق - چنگال

ظروف چدنی

شربت سردکن

پیچر دیجیتالی

سینی استپ‌دار

شیفینگ