تامین وتجهیز آشپزخانه هتل

تامین وتجهیز آشپزخانه هتل

آشپز خانه هتل

یکی از بخش های مهم هر هتل، آشپزخانه و رستوران آن می باشد. چرا که علاوه برمهمانان و مسافران هتل، این بخش پاسخگوی مراسم های رسمی از قبیل همایش ها، مهمانی ها ومراسم های ازدواج و جلسات مهم کاری و… می باشد .

بی شک رضایت مسافران، مشتریان و مهمانان از آشپزخانه و غذاهای هتل باعث افزایش چشمگیر درآمد و رونق اقتصادی بیشتر و موفقیت در بازار گسترده رقابت است .

بدین منظور راه های زیادی برای بالابردن کیفیت غذاها و افزایش تنوع منوی آشپزخانه هتل وجود دارد که یکی از آنها استفاده از تجهیزات آشپزخانه صنعتی با کیفیت و مرغوب می باشد.

چرا که با رعایت استانداردهای مناسب و بازدهی بالا، در کمترین زمان ممکن نتیجه مطلوب حاصل شده و از اتلاف وقت، هزینه  و انرژی جلوگیری می شود.

آشپزخانه هتل
قبلی
بعدی

معرفی تجهیزات هتلی در بخش رستوران وکافی شاپ

امکانات و تجهیزاتی که در این بخش از هتل مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار اهمیت دارد.در این بخش به معرفی برخی ملزومات تجهیز هتل می‌پردازیم.

مبلمان

وسایل پذیرایی

منو و مواد غذایی

وجود کدام تجهیزات در همه آشپزخانه‌ها ضروری است؟

علاوه بر تمامی تجهیزات آشپزخانه هتل که مورد نیاز بوده و به صورت اختصاصی کاربرد دارند، می‌توان گفت برخی از تجهیزات نیز با دارا بودن جنبه عام در تمامی آشپزخانه‌ها وجود آنها ضروری می‌باشد. از جمله این تجهیزات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سینک صنعتی، انواع یخچال‌ها صنعتی و ویترینی، خط سلف سرویس، میز کار استیل، دستگاه یخ ساز صنعتی، وان شستشوی استیل، آبچکان، هود صنعتی، دستگاه‌های سبزی خرد کن،

از یخچال‌های ویترینی به منظور نگهداری از انواع لبنیات، سالاد و نوشیدنی‌ها استفاده می‌گردد و در مقابل از یخچال‌های صنعتی برای نگهداری از فرآورده‌های غذایی و گوشت بهره مند می‌شوند.

تجهیزات آشپزخانه هتل

مبلمان

آشپزخانه

وسایل ضروری آشپزخانه