بیمارستان امام زمان (عج) مشهد

بیمارستان امام زمان (عج) مشهد

تاریخچه

بیمارستان خیریه امام زمان (عج) یکی از بهترین و مجهزترین بیمارستان های مشهد است، به نحوی که این مرکز درمانی به دفعات مورد بازدید و تشویق مسئولین کشوری و استانی در سطوح مختلف قرار گرفته است.
در سال های قبل از انقلاب اسلامی ایران، زمینی به مساحت 2000 متر مربع جهت فعالیت های اقتصادی از سوی خیر محترم جناب آقای حاج محمد خادم الخمسه خریداری گردیده بود.
به لطف پروردگار و مقارن با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با تغییر کاربری پروژه مورد نظر از وضعیت اقتصادی به بهداشت و درمان موافقت گردید.
عملیات اجرایی این مرکز درمانی در سال 1359 به کوشش خیر محترم و فرزند ارشدشان جناب آقای حاج محمود خادم الخمسه با بخش کوچکی به نام درمانگاه خیریه امام زمان(عج) در نیمه ماه مبارک رمضان مصادف با میلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و با حضور دو پزشک عمومی، بخش تزریقات، پانسمان و داروخانه با اعطای داروی رایگان آغاز به کار کرد.
با توجه به وجود تعداد زیاد بیمارانِ نیازمند و نبود هیچگونه امکانات درمانی این منطقه از شهر مشهد مقدس نیاز به مرکزی جهت بهبود سلامت بود. براین اساس و در جهت عمل به سخن گهربار امیرالمومنین علی(ع) که میفرمایند: طوبی لِمَن أحسَن إلَی الِعبادِ و تَزَوَّدَ لِلمَعادِ، موسسین و خیرین محترم با همت والای خود بر آن شدند کار خدمت رسانی به مردم شریف را به گونه ای بهتر و مناسب تر انجام دهند.
بنابراین در سال 1360 همزمان با میلاد امام حسن مجتی (ع) کلنگ ساختمان بیمارستان توسط مرحوم حضرت آیت ا… میرزا جواد آقا تهرانی و با حضور مسئولین بلند پایه وقت استان خراسان رضوی به زمین زده شد و در حاشیه فعالیتهای اجرایی بیمارستان، اعضاء هیات امناء و هیات مدیره نیز انتخاب و مشخص شدند و امور مربوط به اداره بیمارستان از نظر تدارکات، تجهیزات ساختمان و هزینه‏های پرسنلی را به عهده داشتند. همچنین اداره امور پزشکی بیمارستان به عهده شورای عالی پزشکی متشکل از مسئولین فنی و ریاست بیمارستان و تعدادی از پزشکان متخصص قرار گرفت.
در سال 1366 روز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار این مرکز درمانی با 160 تخت بیمارستانی که شامل بخشهای زایشگاه، رادیولوژی و آزمایشگاه بود طی مراسمی و با حضور چند نفر از مسئولین استان خراسان رضوی افتتاح و شروع به کار کرد.
اولین نوزاد متولد شده در این بیمارستان به نام مبارک مهدی نامگذاری شد و به رسم یادبود نیز هدیه ای تقدیم گردید.
در سال 1367 بخش دو جراحی افتتاح شد و بخشهای عمومی، درمانگاه، زنان، اطفال، چشم، بینایی سنجی، دندانپزشکی، آزمایشگاه، رادیولوژی و بخشهای تخصصی فعالیت خود را ادامه دادند.
در سال 1368 بخش یک جراحی افتتاح شد و در همین سال بخش زنان و مردان از یکدیگر تفکیک گردید. بیمارستان در این سال دارای 5 اتاق عمل بود و آخرین بخش بستری بیمارستان به همراه گسترش بخش نوزادان و مهد کودک ویژه فرزندان کارکنان این مرکز مورد بهره برداری قرار گرفت.
در سال 1369 بخشهای جراحی قلب و عروق، گوش و حلق و بینی و جراحی پلاستیک آغاز به کار کرد و بیماران همچنان با تحویل داروهای رایگان از داروخانه مستقر در درمانگاه، بیمارستان را ترک می کردند.
در سال 1370 بخش CCU بیمارستان با 8 تخت توسط نماینده محترم ولی فقیه در استان خراسان و با حضور دیگر مسئولین استان افتتاح گردید و همچنین بخش سونوگرافی و داروخانه شبانه روزی بیمارستان امام زمان(عج) نیز در این سال راه اندازی شد.
لازم به ذکر است بیمارانی که مبتلا به نارسایی کلیوی بودند به دلیل کمبود شدید تجهیزات تخصصی دیالیز در شهر مشهد به ناچار برای انجام دیالیز، 2 الی 3 بار در هفته به شهرستان شاهرود سفر می کردند و متحمل دشواریهای فراوانی می شدند که با پیگیریهای مستمر و تلاش فراوان مسئولان بیمارستان سرانجام در سال 1371 این بخش با استفاده از 6 دستگاه دیالیز، پذیرای بیماران کلیوی زائر و مجاور مرقد مطهر حضرت رضا (ع) بوده که این دستگاهها توسط یک فرد ایرانی خیر و نیکوکار مقیم خارج از کشور به بیمارستان اهدا شد.
در سال 1377 به منظور افزایش ظرفیت خدمات بخش دیالیز 14 دستگاه دیالیز دیگر از نوع COBE در این بخش راه اندازی شد. در سال 1385 به منظور ارتقاء سطح کیفی خدمات درمانی بخش دیالیز و پذیرش بیشتر بیماران ، به تعویض و جایگزینی دستگاه های مدرن GAMBRO مدل AK95 پرداختیم.
قابل توجه است آقای حاج محمود خادم الخمسه که از ابتدای تاسیس این مرکز درمانی همراه و هم شانه پدر، مدیریت بیمارستان را عهده دار بودند از سال 1387 بنا به تصویب هیئت مدیره به عنوان مدیرعامل بیمارستان اداره کلیه امور را چه از نظر فعالیتهای ساختمانی و بهسازی و توسعه بخش‏های بیمارستانی و چه از نظر ارتقاء امر پزشکی و بالا بردن سطح کمی و کیفی درمان، با جدیت تمام عهده دار بوده و در این امر به موفقیتهای چشمگیری دست یافته اند.
از جمله موفیقتهای مدیرعامل این مرکز درمانی، توسعه و مدرنیته کردن کلیه بخشهای بستری بیماران و بخش ها CCU، ICU، اتاق عمل، دیالیز، آزمایشگاه ، زایشگاه، دندانپزشکی، NICU، بخش داخلی و داروخانه شبانه روزی نیز می باشد.
افتتاح درمانگاه جدید گامی دیگر در راستای دستیابی به چشم انداز و تحقق شعار بهترین خدمات درمانی برای محروم ترین قشر جامعه بود. پروژه احداث درمانگاه جدید بیمارستان امام زمان(عج) در 16 اسفند 92 همزمان با ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار افتتاح گردید. درمانگاه جدید بیمارستان امام زمان(عج) که با تلاش های بی وقفه مدیریت و مسئولین محترم به خصوص پزشک عالی قدر جناب آقای دکتر مهدی آقاسی زاده در 4 طبقه و با زیربنای1400 متر پذیرای بیماران محروم این منطقه و زائران ثامن الحجج افتتاح شد.
درسال1396 نیز بخش دپارتمان فوق تخصصی قلب که شامل بخش های آنژیوگرافی، اتاق عمل جراحی قلب باز و ICU قلب باز بود، افتتاح شد.

معرفی

یمارستان خیریه امام زمان (عج) یکی از بهترین بیمارستان دولتی در مشهد است، به نحوی که این مرکز درمانی به دفعات مورد بازدید و تشویق مسئولین کشوری و استانی در سطوح مختلف قرار گرفته است؛ در سال های قبل از انقلاب اسلامی ایران، زمینی به مساحت 2000 متر مربع جهت فعالیت های اقتصادی از سوی خیر محترم جناب آقای حاج محمد خادم الخمسه خریداری گردیده بود.
از جمله موفقیت های مدیرعامل این مرکز درمانی، توسعه و مدرنیته کردن کلیه بخشهای بستری بیماران و بخش ها CCU، ICU، اتاق عمل، دیالیز، آزمایشگاه ، زایشگاه، دندانپزشکی، NICU، بخش داخلی و داروخانه شبانه روزی نیز می باشد؛ درمانگاه جدید بیمارستان امام زمان(عج) که با تلاش های بی وقفه مدیریت و مسئولین محترم به خصوص پزشک عالی قدر جناب آقای دکتر مهدی آقاسی زاده در 4 طبقه و با زیربنای1400 متر پذیرای بیماران محروم این منطقه و زائران ثامن الحجج افتتاح شد؛ در سال1396 نیز بخش دپارتمان فوق تخصصی قلب که شامل بخش های آنژیوگرافی، اتاق عمل جراحی قلب باز و ICU قلب باز بود، افتتاح شد.

بخش های بستری بیمارستان امام زمان (عج) مشهد

چشم-CCU-ICU جنرال-داخلی -ارولوژی-ارتوپدی-جراحی عمومی-ENT-POST CCU و قلب-جراحی زنان (ژینکولوژی)-NICU-زنان زایمان 1 (زایمان طبیعی)-زنان زایمان 2 (سزارین)

بخش های ستاره دار

همودیالیز-اعمال جراحی-زایمان طبیعی-لیبر-پست پارتوم-اورژانس

بخش های کلینیکی بیمارستان امام زمان (عج) مشهد

درمانگاه جراحی عمومی-درمانگاه زنان و زایمان-درمانگاه ارتوپدی-درمانگاه داخلی-درمانگاه دندانپزشکی-درمانگاه ENT-درمانگاه اطفال-درمانگاه داخلی اعصاب-درمانگاه چشم-درمانگاه فیزیوتراپی-درمانگاه بینایی سنجی–پزشک عمومی-درمانگاه ارولوژی-درمانگاه پوست-انکولوژی-شنوایی سنجی-درمانگاه جراحی زنان و زایمان-مامایی-روماتولوژی-سرم-پانسمان-تزریقات

بخش های پاراکلینیک بیمارستان امام زمان (عج) مشهد

درمانگاه جراحی عمومی-درمانگاه زنان و زایمان-درمانگاه ارتوپدی-درمانگاه داخلی-درمانگاه دندانپزشکی-درمانگاه ENT-درمانگاه اطفال-درمانگاه داخلی اعصاب-درمانگاه چشم-درمانگاه فیزیوتراپی-درمانگاه بینایی سنجی–پزشک عمومی-درمانگاه ارولوژی-درمانگاه پوست-انکولوژی-شنوایی سنجی-درمانگاه جراحی زنان و زایمان-مامایی-روماتولوژی-سرم-پانسمان-تزریقات

موقعیت مکانی

آدرس : خراسان رضوی، شهرستان مشهد، خیابان سرخس، چهارراه پمپ بنزین، بیمارستان امام زمان (عج)

اگر می خواهید به مشهد یا شهرهای دیگر سفر کنید می توانید از طریق سایت فعالان گردشگری خاتم حوزه صنعت توریست سلامت  خدمات پزشکی ارائه شده رو مشاهده فرمایید و اقدام به رزرو اینترنتی محل اقامت مورد نظر خود کنید. برای رزرو کلیک کنید.