بیمارستان امام حسین (ع) مشهد

بیمارستان امام حسین (ع) مشهد

معرفی

بیمارستان امام حسین (ع) یکی از بهترین بیمارستان دولتی در مشهد می باشند که خدمات بسیاری را در اختیار مردم شهر مشهد قرار داده است؛ این بیمارستان دارای 127 تخت فعال می باشد که دارای اتاق های بستری خصوصی و دو تخته و عمومی می باشد؛
مرکز پزشکی آموزشی، پژوهشی و درمانی امام حسین(ع) بعنوان یکی ازمراکز آموزشی درمانی بزرگ با564 تخت مصوب و453 تخت فعال حاصل ادغام سه مرکز درمانی جرجانی ، هشتم شهریور و شهید سهامی می باشد.
این مرکز در تهران، خیابان شهید مدنی جنوبی بالاتر از سه راه شهید قجاوند واقع شده و یکی از مراکز وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی می باشد که دراوایل سال 1364 راه اندازی شده است. هشت سال دفاع مقدس ازمیهن و اعزام مجروحین ازجـبهه های نبـرد به تهران نیز شرایطی را ایجاد کرده بود که وجود یک یا چند مرکز تخصصی فعال نیز در این مجموعـه راه انـدازی شود.
درحال حاضر این مـرکـز دارای تخصص های داخلی، جراحی عمومی، جراحی مغزو اعصاب، قلب وعروق، عفونی، گوارش، زنـان وزایمـان، اطفـال، چشم پزشـکی، ارتوپـدی، روانپزشکی، دیالیز، آی سی یو (ICU) و بخشهای پاراکلینیکی می باشد. کل مساحت درحدود 93000 مترمربع و کل زیربنای آن 52000 مترمربع است.
از نظـرنوع مالکیت، مرکـز متعلق به دولت جمهـوری اسلامی ایران با بهره برداری بیمارستان می باشد.
از نظر درجه ارزشیابی براساس آخرین ارزیابی انجام شده درجه یک است. درحال حاضر ترکیب نیروی انسانی این مرکز بشرح زیراست :
پیراپزشکی 118 نفر، پرستاری490 نفر، پشتیبانی404 نفر، پزشک 110 نفـر و معاونت آموزشی 130 نفرعضو هیئت علمی و 13 نفر عضو غیــر هیئت علمی است 75% از اعضای هیئت علمی متخصص و 25% فوق تخصص وفلوشیپ هستند.

 

بخش های بیمارستان امام حسین (ع) :

اورژانس
فیزیوتراپی
آزمایشگاه
درمانگاه تخصصی
اتاق عمل مرکزی
زایشگاه
زایمان بدون درد
گوش و حلق و بینی
مغز اعصاب

بخش های کلینیکی بیمارستان امام حسین (ع) :

درمانگاه اورژانس
درمانگاه ENT
درمانگاه ارتوپدی
درمانگاه چشم
درمانگاه دندانپزشکی
درمانگاه جراحی عمومی
درمانگاه پوست
درمانگاه فیزیوتراپی
درمانگاه بینایی سنجی
درمانگاه اعصاب و روان
درمانگاه ترک اعتیاد ( UROD و…….
درمانگاه زنان وزایمان

موقعیت مکانی

آدرس : خراسان رضوی، شهرستان مشهد، خیابان ابوریحان‌ بیرونی، بیمارستان امام حسین (ع)