بناهای تاریخی رامسر

بناهای تاریخی رامسر

غار یاغی لوکا

عنوان اسلاید ۲
غار یاغی لوکا
اینجا کلیک کنید
قبلی
بعدی

غار یاغی لوکا رامسر که یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری استان مازندران و شهر رامسر می باشد که به معنی سوراخ راهزن می باشد. جاذبه های طبیعی نظیر غارها از گذشته های دور به جا مانده و یکی از منحصر به فرد ترین دیدنی های طبیعت به شمار می روند. جالب است بدانیم که در گذشته انسان ها از غارها به عنوان پناهگاهی برای سکونت استفاده می کردند. درمورد غار یاغی لوکا رامسر نقل قول هایی وجود دارد که یکی از آن ها می گوید: در زمان های گذشته راهزن هایی وجود داشتند که در غارها کمین می کردند تا کاروان انسان ها به آن وارد شوند. داستان دیگر نیز می گوید که راهزنان از موماران دولتی و امنیتی فرار می کردند و در دهانه ی غارها پنهان می شدند. این منطقه یکی از مناطق طبیعی بسیار زیبای رامسر می باشد که بسیاری از گردشگران را مات و مبهوت خود می کند.

 

آدرس :شمال غربی رامسر..خیابان شهیدعباس منفرد

موزه عاج رامسر

موزه عاج رامسر
موزه عاج رامسر
قبلی
بعدی

 موزه عاج رامسر اولین موزه در رابطه با هنرهای انجام شده برروی عاج فیل است، که این آثار از سراسر ایران و حتی بخش‌های مختلف جهان جمع آوری شده اند.
 این موزه در ایران و حتی خاورمیانه نمونه بی‌ نظیری است که بازدید از این موزه می‌تواند برای گردشگران ایرانی و خارجی تجربه منحصر به فردی محسوب شود.
 موزه عاج رامسر با قرار گیری در مجموعه تاریخی-فرهنگی شهدای رامسر، هم جوار بودن با کاخ مرمر و داشتن محوطه سرسبز و باغ مانند یکی از بهترین مقاصد گردشگران محسوب می‌گردد.

 

آدرس :مازندران، رامسر، خیابان شهید رجایی، غرب هتل رامسر 

کاخ مرمر رامسر

کاخ مرمر
کاخ مرمر
قبلی
بعدی

این کاخ در مجموع پنج موزه در دل خود جای داده است که در آن می‌توانید از شمشیر اهدایی شاه تایلند به جمشید آموزگار تا انواع تابلو نقاشی و اجناس نفیس از جنس عاج را تماشا کنید.

شاید خیلی افراد با شنیدن نام موزه قدم زدن در یک فضای کسل کننده و مدادم خمیازه کشیدن را تصور کنند ولی باید بدانیم کاخ مرمر رامسر و پنج موزه آن یعنی موزه اسناد، کاخ شاه، حمام رضا شاه، موزه مردم شناسی و موزه عاج جزو آن دسته از موزه‌هاست که وقتی درونش قدم می‌زنید حتی دوست ندارید پلک بزنید، چه برسد به خمیازه کشیدن!

آدرس :استان مازندران، رامسر، میدان انقلاب، خیابان رجایی

e>

قلعه مارکوه

قلعه مارکو
قبلی
بعدی

قلعه مارکو در قله ای به همین نام واقع شده است که در ۳ کیلومتری دریای خزر و ۶ کیلومتری شرق شهر رامسر قرار دارد و با ارتفاع ۵۰۰ متری از سطح دریا دارای پوشش گیاهی بسیار زیبایی است که انواع درختچه ها، درختان انجیلی، بلوط، شمشاد و ازگیل در این منطقه خودنمایی می کنند، همچنین چشم انداز زیبای این قله به دریا، مزارع برنج و باغات چای و مرکبات بسیار باصفاست. مارکوه یکی از جاهای دیدنی و تاریخی رامسر است که در سال ۱۳۷۹ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است؛ در مورد قدمت این قلعه چنین تخمین زده می شود که به دوران ما قبل اسلام بر می گردد. قلعه مارکوه در زمان های گذشته قلعه استراتژیک بوده و طی چندین قرن، کاربردی نظامی داشته است؛ از بالای این قلعه چشم انداز زیبایی به دریای خزر، شهر تنکابن، شهر رامسر و رشته کوه البرز خواهید داشت.

آدرس : رامسر، در مسیر جاده تلاسرق

/iframe>

موزه مردم شناسی رامسر

موزه مردم شناسی
موزه مردم شناسی
قبلی
بعدی

موزه مردم شناسی شمال رامسر یکی از موزه‌ های غیردولتی استان مازندران است که با مجوز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در اسفند سال ۱۳۸۹ با کمک بخش خصوصی افتتاح گردید که به معرفی آداب و رسوم مردم رامسر و حفظ صنایع دستی و آثار گذشتگان می‌ پرداخت. این موزه به معرفی نوع زندگی مردم رامسر در ۲۰۰ سال گذشته می‌ پردازد. موزه مردم شناسی رامسر به همت جناب آقای عیسی خاتمی استاد بازنشسته جامعه ‌شناسی راه اندازی شد و اموال فرهنگی آن در طی یک دوره زمانی ۳۰ ساله از ( ۱۳۶۰ تا ۱۳۹۰) به تدریج گرد آوری و خریداری شده است. این موزه شامل آثار مربوط به مردم شهرستان رامسر و نیز دیگر مناطق استان های مازندران و گیلان در دوره های قاجار و معاصر است که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، به دلیل مسائل مالی و هزینه ‌های مربوط به نگهداری اشیا تعطیل شد.

آدرس :رامسر، بلوار شهید باهنر